2022-2023 Board of Directors and Crop Committee Delegates

Board & Crop Committees

Board of Directors

Robert Misko

Robert Misko

Chair

Crop committee: Wheat & Barley Crop Committee

Crops Grown: Wheat

Jonothan Hodson

Jonothan Hodson

Vice-Chair

Crop committee: Corn Crop Committee

Crops Grown: Corn, Wheat, Barley

Warren McCutcheon

Warren McCutcheon

Secretary

Crop committee: Corn Crop Committee

Crops Grown: Corn, Wheat

Gregg Fotheringham

Gregg Fotheringham

Crop committee: Sunflower Crop Committee

Crops Grown: Corn, Sunflowers, Flax, Wheat, Barley

Mark McDonald

Mark McDonald

Crop committee: Sunflower Crop Committee

Crops Grown: Wheat, Corn, Sunflowers

Eric Fridfinnson

Eric Fridfinnson

Crop committee: Flax Crop Committee

Crops Grown: Flax, Wheat, Barley

Ryan Hueging

Ryan Hueging

Crop committee: Wheat & Barley Crop Committee

Crops Grown: Wheat

Nick Matheson

Nick Matheson

Crop committee: Flax Crop Committee

Crops Grown: Flax, Wheat, Barley

Boris Michaleski

Boris Michaleski

Crop committee: Wheat & Barley Crop Committee

Crops Grown: Wheat

Rauri Qually

Rauri Qually

Crop committee: Wheat & Barley Crop Committee

Crops Grown: Barley

Carl Bangert

Carl Bangert

Crop committee: Corn Crop Committee

Crops Grown: Corn, Sunflowers, Winter Wheat, Wheat

Wheat & Barley Crop Committee

Sheila Elder

Sheila Elder

Wawanesa, MB

Josee Saquet

Josee Saquet

Laurier, MB

Fred Greig

Fred Greig

Reston, MB

Robert Misko

Robert Misko

Roblin, MB

Scott Mowbray

Scott Mowbray

Cartwright, MB

Brad Myskiw

Brad Myskiw

Warren, MB

Rauri Qually

Rauri Qually

Dacotah, MB

Boris Michaleski

Boris Michaleski

Ashville, MB

Ryan Hueging

Ryan Hueging

Woodlands, MB

Wilfred Harder

Wilfred Harder

Lowe Farm, MB

Corn Crop Committee

Hubert Preun

Hubert Preun

St. Andrews, MB

Carl Bangert

Carl Bangert

Beausejour, MB

Jonothan Hodson

Jonothan Hodson

Lenore, MB

Warren McCutcheon

Warren McCutcheon

Carman, MB

Emile Morin

Emile Morin

Otterburne, MB

Richard Dureault

Richard Dureault

Fannystelle, MB

Doug Martin

Doug Martin

East Selkirk, MB

Sunflower Crop Committee

Sally Parsonage

Sally Parsonage

Baldur, MB

Myles Kubinec

Myles Kubinec

Holland, MB

Korey Peters

Korey Peters

Randolph, MB

Edgar Scheurer

Edgar Scheurer

Dugald, MB

Gregg Fotheringham

Gregg Fotheringham

Reston, MB

Mark McDonald

Mark McDonald

Virden, MB

Darcy Watson

Darcy Watson

Rossendale, MB

Dave Van Buuren

Dave Van Buuren

Pipestone, MB

Flax Crop Committee

Lorne Johnson

Lorne Johnson

Arborg, MB

Lance Biernes

Lance Biernes

Winnipeg, MB

Jack Hodgson

Jack Hodgson

Roland, MB

Dean Buchanan

Dean Buchanan

Crystal City, MB

Eric Fridfinnson

Eric Fridfinnson

Arborg, MB

Darcy Unger

Darcy Unger

Stonewall, MB

Nick Matheson

Nick Matheson

Stonewall, MB

Leigh Smith

Leigh Smith

Oak Lake, MB